Pomáháme INTEGROVAT

Návštěva v zahradnictví Kohout

5.března 2012

 

  Na začátku března jsme s žáky Filipem Z. a Jaroslavem E. uskutečnili naši již druhou návštěvu do zahradnictví Kohout. Aktivity v zahradnictví nadchly kluky natolik, že jsme se po loňské  návštěvě  rozhodli  vybudovat si  vlastní záhonek na zahradě DZP. Podařilo se nám vypěstovat a sklidit ředkvičky, hrášek a na podzim okrasné dýně. Taky jsme si vysadili pár bylinek, ty pak usušili a díky jejich aromatické vůni využíváme ve smyslové výchově .

  V letošním roce si kluci vyzkoušeli pikýrování salátu a věřte mi, byla to práce vskutku mravenčí. Drobounké rostlinky museli kluci opatrně po jedné sadit do hlínou nachystaných sadbovačů. Byli jsme do práce zabraní natolik, že jsme ani nevěřili tomu, že náš čas vypršel a musíme se vrátit do školy. Nyní jen doufáme, že naše píle byla stejně úspěšná jako vloni, kdy všechny rostlinky krásně vyrostly. A stejně jako v zahradnictví i nám poroste vše  na našich záhonech, abychom se zas mohli těšit z čerstvé vlastně vypěstované zeleniny.

                                                                                                                                       Monika Augustinová

Mladí zahradníci

12. března 2011

 

Jednoho slunečného předjarního odpoledne,  jsem s žáky Filipem Zůbkem a Jaroslavem Effenbergem, v rámci pracovní výchovy navštívila místní zahradnictví. Zde nás přivítal majitel pan Zdeněk Kohout a pozval chlapce k příjemné procházce skleníky. Venku sice ještě vládla paní Zima, ale zde už bylo jaro v plném proudu. Stoly zářily jasnou zelení, ale nejvíce přitahoval náš pohled stůl hrající všemi barvami kvetoucích petrklíčů. Po té, co jsme se dosytnosti pokochali tímto malým rájem, vyzval pan Kohout kluky, aby si taky zkusili taky trochu zahradnické práce. Protože ta krása kolem je výsledkem usilovné práce nejen jeho, ale všech, kteří mu pomáhají. A tak si kluci měli možnost vyzkoušet přípravu sadbovačů, pikýrování rostlinek celerů a následný úklid. Byli překvapeni drobností sazeničky, ze které by měl vyrůst robustní celer. Zkouška na zahradníky dopadla úspěšně, neboť  pan zahradník mi posléze hlásil, že všechny rostlinky se ujaly. A klukům se návštěva tak líbila, že se mě každou hodinu ptají, kdy zase půjdeme do zahradnictví..

                                                                                                                                Monika Augustinová