RADY PRO SÁZENÍ JAHOD

Rádi bychom k prodeji sadby jahod nabídli nejen radu jak jahody ošetřovat, ale i kvalitní a vyzkoušená hnojiva, prostředky na ochranu zdravého porostu.

Náš doporučený postup

Kvalitně připravené stanoviště pro jahody je nezbytný základ pro úspěšné pěstování. Pokud sázíme do volné půdy, je dobré zlepšit kvalitu zeminy substrátem připraveným speciálně pro jahody. Substrát vysypete na záhonek a promísíte se stávající zeminou. Vhodné je přidat hnůj (doporučujeme slepičí trus) nebo kombinované hnojivo (hnojivo pro jahody nebo Cererit). Čerstvý kravský hnůj je vyloženě nevhodný, jahodník potom trpí houbovými chorobami.

Pravidla hnojení jahodových porostů

Na jaře přihnojujeme dusíkem (hnojivo pro jahody, ledek), před tvorbou poupat (začátkem května) je dobré provést zálivku roztokem Lignohumátu. Po sklizni se opět používá kombinované hnojivo jako po výsadbě (hnojivo pro jahody, Cererit). Na podzim je dobré zopakovat zálivku roztokem Lignohumátu pro lepší přezimování.

NABÍDKA PODZIM 2021 září, říjen

STÁLEPLODÍCÍ - OSTARA a FLORENTINA (10ks / 160 kč)

 
 
 
 

NABÍDKA JARO 2021 březen, duben, květen - vyprodáno

truhlíkové - převislé - stáleplodící: ELÁN F1, SUMER BRONZE F1

jednouplodící: SENGA SENGÁNA (pozdní) 10 ks/ 140 kč

jednouplodící:FLAIR (velmi ranná) 10 ks/ 140 kč

jednouplodící: KORONA (středně ranná) 10 ks/ 140 kč

 

jednouplodící: KORONA (středně ranná) 10 ks/ 140 kč

             

Původ: Starší holandská odrůda vyšlechtěná křížením odrůd TAMELLA a INDUKA 

            
Plody: Plody jsou tmavě červené, středně veliké. Tvar plodu kuželovitý. Po chuťové stránce jedna   z nejlepších jahod. Plody jsou vhodné na mražení.   

Porost: Keře středního vzrůstu, hodně odnožuje. Sazenice jsou menšího vzrůstu a dosti křehké.
 
Doporučení: Tato odrůda je velmi odolná mrazu, tudíž se hodí i do horských podmínek. Dosti trpí skvrnitostí listů, doporučujeme po sklizni posekat olistění a ošetřit proti skvrnitostem

 

 

 

MĚSÍČNÍ: RUJANA  160,-kč - VYPRODÁNO

stáleplodící odrůda jahodníku s drobnými, aromatickými plody.