RADY PRO SÁZENÍ JAHOD

Rádi bychom k prodeji sadby jahod nabídli nejen radu jak jahody ošetřovat, ale i kvalitní a vyzkoušená hnojiva, prostředky na ochranu zdravého porostu.

Náš doporučený postup

Kvalitně připravené stanoviště pro jahody je nezbytný základ pro úspěšné pěstování. Pokud sázíme do volné půdy, je dobré zlepšit kvalitu zeminy substrátem připraveným speciálně pro jahody. Substrát vysypete na záhonek a promísíte se stávající zeminou. Vhodné je přidat hnůj (doporučujeme slepičí trus) nebo kombinované hnojivo (hnojivo pro jahody nebo Cererit). Čerstvý kravský hnůj je vyloženě nevhodný, jahodník potom trpí houbovými chorobami.

Pravidla hnojení jahodových porostů

Na jaře přihnojujeme dusíkem (hnojivo pro jahody, ledek), před tvorbou poupat (začátkem května) je dobré provést zálivku roztokem Lignohumátu. Po sklizni se opět používá kombinované hnojivo jako po výsadbě (hnojivo pro jahody, Cererit). Na podzim je dobré zopakovat zálivku roztokem Lignohumátu pro lepší přezimování.

NABÍDKA JARO 2020 březen, duben, květen

jednouplodící: POLKA (ranná) 10 ks/ 140 kč

Původ: Holandská raná odrůda vyšlechtěná křížením odrůd Induka a Sivetta .
 
Plody: Polka je velmi úrodná, plody jsou velké a pevné, tupě kuželovitého tvaru. Chuť je středně sladká.

Porost: Polka vytváří hustší porost, netrpí chorobami a hodně odnožuje.
 
Doporučení: Z raných odrůd se jedná v našich podmínkách o nejplodnější odrůdu, která má kvalitní plody a dobrý zdravotní stav. Velmi dobrá a spolehlivá odrůda, doporučujeme velkopěstitelům i zahrádkářům.

jednouplodící: KORONA (středně ranná) 10 ks/ 140 kč

             

Původ: Starší holandská odrůda vyšlechtěná křížením odrůd TAMELLA a INDUKA 

            
Plody: Plody jsou tmavě červené, středně veliké. Tvar plodu kuželovitý. Po chuťové stránce jedna   z nejlepších jahod. Plody jsou vhodné na mražení.   

Porost: Keře středního vzrůstu, hodně odnožuje. Sazenice jsou menšího vzrůstu a dosti křehké.
 
Doporučení: Tato odrůda je velmi odolná mrazu, tudíž se hodí i do horských podmínek. Dosti trpí skvrnitostí listů, doporučujeme po sklizni posekat olistění a ošetřit proti skvrnitostem

 

jednouplodící:  KARMEN (středně ranná) 10 ks/ 140 kč

Původ: Česká středně raná odrůda vyšlechtěná na Velehradě křížením odrůd G.Soltwedel a Sparkle

 Plody: atraktivní velké, ledvinové plody, tmavě červené, lesklé barvy. Dužnina je tmavě červená, šťavnatá s dutinkou. Chuť je velmi sladká a aromatická.

Porost: Rostlina je velmi vzrůstná s typickým tvarem listů (poměrně velké zoubkování), hodně odnožuje, sazenice jsou slabšího vzrůstu.
 
Doporučení: Ideální odrůda pro zahrádkáře, jedna z nejchutnějších jahod, vhodná i do vyšších poloh. Zárukou vysokých a stálých sklizní je sadba z uznaných porostů 
 

 

NABÍDKA JARO 2020

stáleplodící:  ALTES

Charakteristika: Holanská odrůda s velmi dobrou produkcí, musí se sklízet téměř denně.

Plody:  Střední velikosti, srdcovitého tvaru, dobré chuti, rodí 2x ročně na jaře a od poloviny července do podzimu..   

Porost: Rostliny má zdravé listy. Plody jsou citlivé na plíseň šedou.

Doporučení . Sadí se do lehčí půdy, vhodná pro začátečníky, jednoduchá na pěstování. Pro docílení velkých plodů pravidelně přihnojovat a odstraňovat šlahouny.

stáleplodící:  BRAVURA

 

Jahodník 'Favori' - stáleplodící odrůda, Podlouhlé, kuželovité plody jsou výborné chuti, lesklé, světle červené , sklizeň začíná v červenci a pokračuje až do přelomu srpna a září.. Odrůda má výrazně silný růst. Odolná vůči chorobám, plísni, i vůči dešti. 

stáleplodící:  FLORENTINA

Jahodník 'Florentina' - stáleplodící odrůda, jejíž pevné plody sbíráme od července do září. Dobře snáší vysoké teploty. Chuť jasně červených plodů má skvělý poměr kyselosti a sladkosti. Celkově je odrůda velmi dobře vyvážená v poměru chuti a výnosu.

 

 

MĚSÍČNÍ: RUJANA  160,-kč

stáleplodící odrůda jahodníku s drobnými, aromatickými plody.