RADY PRO SÁZENÍ JAHOD

Rádi bychom k prodeji sadby jahod nabídli nejen radu jak jahody ošetřovat, ale i kvalitní a vyzkoušená hnojiva, prostředky na ochranu zdravého porostu.

Náš doporučený postup

Kvalitně připravené stanoviště pro jahody je nezbytný základ pro úspěšné pěstování. Pokud sázíme do volné půdy, je dobré zlepšit kvalitu zeminy substrátem připraveným speciálně pro jahody. Substrát vysypete na záhonek a promísíte se stávající zeminou. Vhodné je přidat hnůj (doporučujeme slepičí trus) nebo kombinované hnojivo (hnojivo pro jahody nebo Cererit). Čerstvý kravský hnůj je vyloženě nevhodný, jahodník potom trpí houbovými chorobami.

Pravidla hnojení jahodových porostů

Na jaře přihnojujeme dusíkem (hnojivo pro jahody, ledek), před tvorbou poupat (začátkem května) je dobré provést zálivku roztokem Lignohumátu. Po sklizni se opět používá kombinované hnojivo jako po výsadbě (hnojivo pro jahody, Cererit). Na podzim je dobré zopakovat zálivku roztokem Lignohumátu pro lepší přezimování.

NABÍDKA JARO 2019 - VYPRODÁNO

stáleplodící:  OSTARA 10ks/ 130 kč - VYPRODÁNO

Charakteristika: Holanská odrůda s velmi dobrou produkcí, musí se sklízet téměř denně.

Plody:  Střední velikosti, srdcovitého tvaru, dobré chuti, rodí 2x ročně na jaře a od poloviny července do podzimu..   

Porost: Rostliny má zdravé listy. Plody jsou citlivé na plíseň šedou.

Doporučení . Sadí se do lehčí půdy, vhodná pro začátečníky, jednoduchá na pěstování. Pro docílení velkých plodů pravidelně přihnojovat a odstraňovat šlahouny.

stáleplodící:  FAVORI 10ks/ 130 kč - VYPRODÁNO

 

Jahodník 'Favori' - stáleplodící odrůda, Podlouhlé, kuželovité plody jsou výborné chuti, lesklé, světle červené , sklizeň začíná v červenci a pokračuje až do přelomu srpna a září.. Odrůda má výrazně silný růst. Odolná vůči chorobám, plísni, i vůči dešti. 

stáleplodící:  FLORENTINA 10ks/ 130 kč - VYPRODÁNO

Jahodník 'Florentina' - stáleplodící odrůda, jejíž pevné plody sbíráme od července do září. Dobře snáší vysoké teploty. Chuť jasně červených plodů má skvělý poměr kyselosti a sladkosti. Celkově je odrůda velmi dobře vyvážená v poměru chuti a výnosu.

 

jednouplodící: HONEOYE (velmi ranná) 10 ks/ 130 kč

 

Název a stručná charakteristika - Honeoye -americká odrůda,velmi ranná,

Popis rostliny - jsou silného vzrůstu.
Plody - středně velké,velmi lesklé,tmavě červené, konického tvaru, sladké chuti, velká výnosnost
Zdravotní stav - odrůdy se vyznačují velkou imunitou vůči listovým chorobám.
Odrůda je citlivá na plísně Verticilium dahiiae, první květy mohou být poškozeny prvními přízemními mrazíky.Poznámka - velmi oblíbená rostlina v Polsku, rychlého růstu a minimální nároky na ochranu,dlouhé výhonky.

 

MĚSÍČNÍ: RUJANA 10 ks/ 150 kč - VYPRODÁNO

stáleplodící odrůda jahodníku s drobnými, aromatickými plody.

Výsledek obrázku pro měsíční jahody